O nás

Podívejte se sem na náš tým!

NAŠE ŠKOLKA – mateřská škola Háj ve Slezsku-Smolkov se nachází uprostřed části obce Smolkov. Sídlí v budově z počátku minulého století. Je to škola jednotřídní s maximálním počtem 25 dětí ve věku od 3 do 7 let. Dvouleté děti přijímáme pouze v případě volné kapacity a za předpokladu, že dítě zvládá režim mateřské školy . Je odloučeným pracovištěm MŠ Háj ve Slezsku.

Třídu naší mateřské školy máme vybavenou moderním nábytkem, hračkami, pomůckami, knihami, sportovním nářadím, výtvarným materiálem, který je volně dostupný všem dětem.
Prostředí je vkusné, estetické, výzdobu tvoří učitelky školy spolu s dětmi.

V roce 2014 prošlo celkovou rekonstrukcí hygienické zařízení a výdejna stravy. Byl dokoupen nový nábytek do ložnice dětí a zázemí zaměstnanců.

U školy máme zahradu, která je zastíněna převážně ovocnými stromy. Jsou zde dětské průlezky
se skluzavkou, pískoviště, pružinová houpadla a tabule, na které mohou děti kreslit.

Jídlo dovážíme ze školní jídelny při MŠ v Háji ve Slezsku. Strava je racionální s dostatečným množstvím ovoce a zeleniny, které mají děti k dispozici po celý den.

O děti se starají 2 pedagogické pracovnice a 1 provozní pracovnice.
Všichni zaměstnanci školy se snaží, aby se naše škola stala místem, kde děti pobývají rády, kam se těší a rády se zde vracejí, protože zde prožívají chvíle radosti a spokojenosti.

Vzdělávání se uskutečňuje podle Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání vydaného MŠMT.